Атлетик (Билбао) победи като гост Хетафе с 2:0 в мач от

...

Атлетик понесе много несгоди, но все пак сломи съпротивата на Хетафе

Атлетик (Билбао) победи като посетител Хетафе с 2:0 в мач от 34-ия кръг на Ла Лига. Баските приключиха завършиха дуела с девет индивида, откакто в 58-ата минута Йерай Алварес бе изпъден с пряк червен картон, а в 79-ата Айтор Паредес получи втори жълт.

Момчетата на Ернесто Валверде вкараха по един гол във всяко полувреме. В 27-ата минута Нико Уилямс асистира на брат си Инаки Уилямс, който изстреля топката от ръба на наказателното поле в долния десен ъгъл за 0:1.

Три минути по-късно Мейсън Грийнууд приключи страхотната си солова акция с удар от границата на наказателното поле, само че Унай Симон сподели необикновен инстикт и блесна с брилянтно избавяне.

В началото на втората част се повтори обстановката от първата - Нико Уилямс асистира, а Инаки Уилямс по трева прати топката във вратата за 0:2.

Пет минути преди края на мача и треньорът на Атлетик - Ернесто Валверде, бе изпъден от пейката с червен картон.

Минута по-късно Хетафе получи право да извърши дузпа, откакто ВАР реферите потвърдиха решението на Хесус Хил Мансано. Мейсън Грийнууд обаче не съумя да преодолее Унай Симон и резултатът остана неизменен.
 Барселона - Валенсия 4:2 в мач от Ла Лига